O tom, jak jsem vypíchal evropský bronz pro Českou republiku a přišlápli mi přitom "klacek"

No prostě, malé, pocitové ohlédnutí za Evropským šampionátem v Německu:)

4.6. Mistrovství Evropy v Nordic Walking, Německo

 
Tento den se píše do historie Nordic Walking v České republice a jistě napomůže dalšímu rozvoji Nordic Walking v naší zemi. Historicky první medaile pro Českou republiku z prestižního Evropského šampionátu
za
 
3. místo celkově, 10 km, čas 55:34, český rekord
a
1. místo ve své kategorii

 

 
tímto umístěním se Česká republika vklínila mezi Nordic Walking vyspělé Evropské země jako je Německo, Rakousko, Polsko, Itálie, Francie, Slovensko...
 
Ten pocit, který zažívají čeští reprezentanti při úspěchu, si snažíte navodit při sledování televize, by jste chtěli někdy zažít. Já ten pocit zažil na vlastní kůži. Pro mě tento evropský šampionát byl sportovní "olympiádou". Jak účastí předních evropských walkerů s mnohaletými zkušenostmi, organizací závodu a doprovodného programu, zázemím a stovkami a stovkami diváků podél trati, kteří vás ženou dopředu. Vy cítíte každý svůj sval, krok a pot stékající po vašem těle. Kolem vás se dopředu tlačí jiné vlaječky na prsou evropských walkerů a vy tu svou chcete před ně dostat.
V myšlenkách jste u své rodiny, svých dětí ( jejich fotku jsem měl v kapsičce dresu :)) , hrdě hájíte barvy své země, regionu, města, chcete něco dokázat, uvědomujete si, že všichni ti, kteří vás jakkoliv podporují jsou v minutách závodu v myšlenkách s vámi.
Vy už nemůžete, ale přesto najdete v sobě něco, co vás nakopne a na bednu dostane.
Největší uvědomění si úspěchu pro mě, není získání věcných darů, hmatatelného ocenění....., ale ten nádherný vnitřní pocit, pohled na výsledkovou listinu, kde na 3 místě vidíte své jméno a u něj CZE a poté si jen užíváte neskutečnou eufórii na stupni vítězů, pohled na vlajku své země, pohled do nebe a do davu diváků, kteří ve stoje aplaudují všem na stupních vítězů. To vám to teprve dochází, oslzí oči a podruhé se opotíte. Nekecám, přeju vám, tento nádherný a hrdý pocit někdy zažít, pocit, který jsme již jako děti chtěli někdy zažít!! 
 
PS: A to bych nebyl já abych nezažil hned na startu trable. Soupeři mi přišlápli "klacek" a zlomili hrot na holi. Tak jsem to musel odpíchat i za těchto nepříjemných okolností.
Odkaz na stránky a výsledkovou listinu pořadatelů aby jste se také pokochali pohledem na českou vlaječku v moři evropských velmocí
 
a certifikát aby jste mi věřili
 
Já su tak k...a šťastné :) 
 
A přidávám jedno velké poděkování paní Blance, mé věrné a pravidelné "dorostence", účastnici NW programů, která mě doprovázela a především poskytla dopravní prostředek, já totiž auto nevlastním, chodím všude pěšky :)
 
Janek :)
 
něco málo fotek níže, postupně budu doplňovat.
a odkaz na VEŠKEROU fotogalerii organizátorů ZDE
mnoho informací, média, atd. na https://www.facebook.com/jan.vajcner

Fotogalerie: 4.6. Mistrovství Evropy, Německo