Rusavská 50, 2012

....tak máme za sebou další ze skvěle zorganizovaných závodů, kde jsem byl partnerem s NANOBODIX,Nordic Walkingem a absolvováním trasy Severskou chůzí.
S Jitkou - kolegyně, lektorka aerobiku, pilates a powerjogy, mi byla milou společností, ale hlavně výpomocí na prodejně-prezentačním stánku. S Jitkou spolupracuji na různých Well akcích, ale hlavně navštěvuji její hodiny powerjogy a pilates, kde se dávám dohromady :) a mohu Vám všem doporučit. Dokonce někdy zavítám i na aerobik, ale tam muž jsem velkou atrakcí :))

mapa

Vraťme se ale k Rusavské 50. V pátek jsme se seznámili s prostředím Hostýnských vrchů, místními organizátory, prošli se po okolí. Opět Vám mohu doporučit další z míst v ČR, která stojí za to navštívit !!! Tento závod se i přes více jak 800 registrovaných řadí organizací a komercí k rodinným podnikům. O to je příjemnější setkání s místními lidmi i organizátory. 

profil

V podvečer jsme postavili stánek, mezitím přišla hodinová průtrž, ale v pohodě. Trať ale dostala deštěm zabrat. Vyšel jsem ve dvě hodiny ranní s čelovkou, 4 litry tekutiny a plánem překonat 7 hod. a 30 min. Trasa měřila 50 km a převýšení 1150m. Prvních 10 km bylo , nevím jak to napsat,....bahením orgasmem. Bahno,voda a zase bahno. Nic jiného jste nepotkávali. Po chvíli jsem vypadal jak cyklokrosař. Naštěstí kvalitní obuv ASOLO a oblečení NANOBODIX napomohli suché pokožce. Hole se kolikrát zabořili až do čtvrtiny jejich délky. Najít vhodný průchod některými místy byl nemožný. K hluboké tmě v lesích se přidala mlha, tak nebylo vidět doslova na krok. Značení bylo pouze nastříkanými šipkami, žádné fábory, tak to bylo také těžké,ale jinak v poho. Prostřední úsek do 40 kilometru byl parádní. Mírné táhlé kopečky, které zbožňuji, z kopce jsem se opět trápil, s přibývajícími kilometry je rychlá chůze z kopce dost nepříjemná. Střídaly se zpevněné cesty s lesními. Východ slunce mě zastihl na vrcholcích Hostýnských vrchů a opět jsem se kochal krásnou přírodou. Vzduch byl ale v lese těžký, dusno a odpařování po dešti bylo nepříjemné. Posledních 5 km bylo opět bahením orgasmem. Prudké klesání do obce Rusava bylo už o hubu. Cíl  byl na dohled a já podle času na hodinkách věděl, že pokoření trasy časem rychlejším jak 7 hod a 30 minut se povedlo.

VÝSLEDNÝ ČAS 7 hod a 19 minut

V cíli už mě čekala ustrašená Jitka a vysmátí organizátoři. Přišla bahení kulička s holemi :) a krásná věta od hlavního organizátora, jsi jediný chlap, který dokáže píchat i 8 hodin v kuse :) 

Na závěr jen dodat, skvělá atmosféra umocněná Valašskou mentalitou přátelství, organizace na jedničku, spokojení závodníci, Jitka, která se dočkala mého příchodu a nakonec i já s časem dosaženým na trati. Také spokojenost s prostorem od organizátorů, prezentace NANOBODIX, prezentací Nordic Walkingu a výuky s lidmi, včetně vstupu do mikrofonu.

No a co mě čeká dále, opět oblíbené lekce Nordic Walkingu na Znojemsku a AVG cyklomaraton v Náměšti nad Oslavou 27.9. Jen nevím jakou trasu půjdu, vzhledem k tomu, že na stánku nemám výpomoc.

HLÁSÍ SE NĚKDO DOBROVOLNĚ ? :)) !!

Tak se zatím mějte přátelé a užívejte přírody,

      Váš Janek