Tož to su já.....

... Janek Vajčner

" Není důležité zvítězit, ale neprohrát nad sebou samým "
 
 
" Les je velké hřiště a příroda moudrá učitelka " (LMŠ Jinánek)
.....s námi se odpíchnete do aktivní, zdravé a po(c)hodové budoucnosti
 
 
 • ·         nejúspěšnější český  reprezentant v Nordic Walking/Severské chůzi
 • ·         průkopník sportovního Power Nordic Walking, akreditovaný instruktor MŠMT  a  propagátor (činnost od r.2008)
 • ·         první český několikanásobný medailista z mistrovství Evropy ( 2016, 2017 )
 • ·         MISTR EVROPY , absolutní pořadí, Nordic Walking cross - country ( 2016, Slovensko )
 •           MISTR EVROPY , kategorie M30, Nordic Walking cross - country ( 2016, Slovensko )
 •           MISTR EVROPY , kategorie M30, 10 km ( 2016, Německo ) 
 •           3. místo, ME, absolutní pořadí, 10 km ( 2016, Německo ) 
 •           3. místo, ME, absolutní pořadí, 10 km ( 2017, Německo ) 
 •           2. místo, ME, kategorie M40, 10 km ( 2017, Německo ) 
 •           SVĚTOVÝ REKORD na 12 hodin = 97,344 km ( 2017, Rakousko ) - registrace u Agentury Dobrý den, Pelhřimov
 •           jediný český rekordman na 5km, 10km,1/2 a maraton, ultra
 •           první a jediný Čech ve světových historických tabulkách ( od r. 2016 )
 • ·         úspěšná reprezentace na mnoha mezinárodních mistrovstvích, závodech a akcích
 • ·         zdolávání netradičních vzdáleností a profilů tratí     
 • ·         benefice, podpora rozvoje Nordic Walking a cestovního ruchu, mezinárodní spolupráce, programy pro veřejnost, besedy,   workshopy, tréninkové kempy, teambulding a doprovodné aktivity na  akcích
 • ·         testman KS sportovních  ponožek  české společnosti PONDY K, oblečení MONTANE, SWIX, svítilen PETZL, sněžnic MSR
 •           ambassador značek VIPOLE, SWIX
 • ·         moravský patriot a zakladatel Moravian Walking, z.s., projektů Toulavé klacky tour, WalkLor a dalších
 •           zakladatel nejširší komplexní nabídky služeb, programů, lekcí, nových směrů (Nordic Fitness, Nordic fitness running) v ČR(od   roku 2010). Tvorba rozšiřující metodiky
 • kandidát na osobnost Moravy 2018
 • lektor a koordinátor projektu KOSTKA FitKoloběh 
 • produkce pohybových programů pro širokou veřejnost 
 • aktivní spolupráce s médii, např. pořad Vertikal ( Česká televize) VIDEA, TELEVIZE

 

Su rozený znojmák s krví slováckou, města Strážnice. Pohybová všestrannost postavená na principech tělovýchovných jednot Orel a Sokol, mi byla dána do vínku již od narození. Miluju pohyb všeho druhu a žádný sport mi není cizí. Hrál jsem 1 dorosteneckou fotbalovou ligu za Znojmo, zbožňuji atletiku (2 vicemistr ČR v běhu na 100m a skoku dalekém, jako středoškolák), i přes svůj malý vzrůst:) vyhledávám možnosti zahrát si volejbal, tenis, plavání, vodní lyžování, oblíbená gymnastika, zimní sporty, ale také 16 letá masérská praxe a zkušenosti ze zahraničí( Řecko). Všeobecné znalosti tělovědy, odbornost a vzdělávání se jsem také získal při studiu Fakulty tělesné kultury v Olomouci. Ale největší relax a uvědomění si sebe sama mi dává vinařská tradice mé rodiny a hlavně slováckého folkloru, hra na husle, tanec i zpěv. Otevřenost, upřímnost, hrdost a úcta k lidem, tradici a své zemi mě budou provázet celým životem!

 

..    od roku 2008 se věnuji aktivně Nordic Walking. Již dříve jsem k "chůzi s holemi"  přišel na akci Znovín Walking, kde jsem se poprvé setkal s touto pohybovou aktivitou. No a protože tělesná cvičení a sport, jak na vrcholové, kondiční či rekreační úrovni, jsou součástí mého života, rád získávám nové možnosti a přátelé, začal jsem se více zajímat o tuto novou možnost pohybu. Z "chůze s holemi" se stal Nordic Walking. A to díky spolupráci s Mgr. Miroslavem Mirou - zakladatel NW v ČR , pod jehož vedením jsem absolvoval odborné kurzy a certifikaci. Na tyto kurzy akreditované MŠMT jsem občas zván a přednáším své zkušenosti. Ale i nadále zůstávám nezávislým propagátorem, intruktorem a spolupracuji i s jinými instruktory a centry, kde je naším společným cílem učit, sjednotit a předávat originální techniku Nordic Walking v prostředí České republiky a" táhnot za jeden provaz". No a poté už je to jen o nachozených kilometrech, o hodinách lektorování, sdílení zkušeností s jinými nadšenci a lektory, atd. Začal jsem se  v ČR  věnovat Ultra Nordic Walking, posouvat hranice Nordic Walking dále, nejen pro překonání vlastních možností, ale chtěl jsem rozšířit povědomí o Nordic Walkingu více mezi lidmi, různým cílovým skupinám, atd. Pouštěl jsem se do bláznivých pochodů bez technického zabezpečení, s několika litry vody na zádech, bez pomoci Gore Texu, přes noc, za každého počasí a nálady,.... no začátky byly pestré, ale pro budoucnost přínosné. Vše však bylo výhradně originální technikou Nordic Walking ( non stop 30-100km a více, 24 hod.), žádné traily spojené s během nebo jen sportovní chůzí.  Postupem času, 10tisíci kilometry, jsem se začal i více věnovat Nordic Running ( i v trailové a cross podobě ), který jsem již od roku 2010 aktivně zapojoval do svých programů. 

 

           

Od roku 2010 jsem se zaměřil na trasy závodů MTB, které jsem procházel závodním tempem NW. Objížděl jsem všechny možné sportovní akce, slavnosti měst, společenské události, atd. Hole mi prorostly do dlaní a já bez nich neudělal krok :) Podařilo se a ze získaných zkušeností jsem vycházel při zakládání uceleného programu služeb Nordic Walking Znojemsko (2010)  ( NW Junior, Senior, Pregnant, Redukční, Integrační pro postižené, Kondiční, Zážitkový, Cuvée,Aqua..). Přidal jsem další doprovodné aktivity - wellness a fitness, atd. a Nordic Walking se stal nedílnou součástí Znojemska, ale i za hranicemi regionu. Byla to mravenčí práce postavená na individuálním přístupu, který preferuji.

 

Naše základní nabídka lekcí :)

  Působím především na rodné Moravě, odtud vyjíždím - vlastně vycházím, tam kam mě hole odpíchnou. Velmi rád se dělím o své zkušenosti, vyhledávám další nadšené "hůlkaře" a předáváme si zkušenosti, opět se po delší odmlce věnuji Ultra Nordic Walking a připravuji se na další netradiční rekordy v rámci propagace. Největší radost mi však dělá práce s lidmi, s vámi!

   Po mnoha letech kočovného života, hledání filosofie Active LifeStyle by Nordic Walking, věnování se osvětě a propagaci, zkoušením a poznáváním nových lokalit vhodných k Nordic Walking a k mým realizacím, jsem dospěl k názoru, že matička Morava je nejvhodnější prostředím, pro mě :) Proto jsem inicioval a spoluzaložil NOVINKU - MORAVIAN WALKING, z.s., od měsíce září 2014 začínáme pomalými krůčky s realizací. S tímto projektem nyní rozšiřuji svou filosofii, v rámci mých aktivit mě a nás můžete navštívit, jste srdečně zváni. 

16-17.4. Vítězný víkend na Slovensku